تاریخچه

نخستین جشنواره سایت ها و نوشتارهای موسیقی، با عنوان «نخستین جشنواره وبلاگها و سایتهای موسیقی ایران» در ادامه دو نشست قبلی صاحبان پایگاهای مجازی موسیقی ایران که سال ۸۶ در شیراز و سال ۸۷ و ۸۸ در تهران برگزار شد، در سال ۹۰ در شاخه های ۱- گفتگو ۲- گزارش ۳- مقاله ۴- یادداشت ۵- نقد ۶- سایت برگزیده ۷- وبلاگ برگزیده ۸-عکس، در خانه هنرمندان با حمایت خانه موسیقی برگزار شد.
در دوره های بعدی، شاخه های جشنواره شامل تغییراتی شد: ۱- ﻣﻘﺎﻟﻪ علمی ۲- مقاله عمومی ۳– یادداشت ۴- نقد ۵– گزارش ۶– ترجمه ۷- گفتگو ۸- سایت برگزیده و نیز از دوره ششم، عنوان جشنواره به «جشنواره نوشتارها و وب سایت های موسیقی» تبدیل شد.

اولین جشنواره با نام «نخستین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی» در تاریخ ۱۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۰ در خانه هنرمندان تهران با حمایت خانه موسیقی برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران حمیدرضا عاطفی، سید ابوالحسن مختاباد، محمدرضا فیاض، پیمان سلطانی، آروین صداقت کیش و احمد مطلایی (داور عکس) بودند.

دومین جشنواره با نام «دومین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی» در تاریخ ۱۷ آبان ماه سال ۱۳۹۱ در خانه هنرمندان تهران با حمایت خانه موسیقی و موزه موسیقی برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران حمیدرضا عاطفی، سید ابوالحسن مختاباد، پیمان سلطانی، آروین صداقت کیش و پویا سرایی بودند.

سومین جشنواره با نام «سومین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی» در تاریخ ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۲ در فرهنگسرای ارسباران با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران محسن قانع بصیری، شهرام صارمی، پیروز ارجمند، نرگس ذاکر جعفری، پویا سرایی بودند.


چهارمین جشنواره با نام «چهارمین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی» ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ در فرهنگسرای نیاوران با حمایت دفتر موسیقی وزارت ارشاد و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران محسن قانع بصیری، شهرام صارمی، محمدرضا آزاده فر، پیروز ارجمند و نرگس ذاکر جعفری بودند.


پنجمین جشنواره با نام «پنجمین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی» ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در فرهنگسرای ارسباران با حمایت موسسه رادنواندیش و فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران مهران پورمندان، هومان اسعدی، هادی سپهری، کیوان آقامحسنی و سعید یعقوبیان بودند.


ششمین جشنواره با نام «ششمین جشنواره نوشتارها و وب سایت های موسیقی در اینترنت» ۳ اسفند ماه ۱۳۹۵ در فرهنگسرای ارسباران با حمایت موسسه رادنواندیش و فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده سجاد پورقناد و داوران هومان اسعدی، آروین صداقت کیش، بابک خضرایی، هادی سپهری و رضا صمیم بودند.


هفتمین جشنواره با نام «هفتمین جشنواره نوشتارها و وب سایت های موسیقی در اینترنت» ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ در فرهنگسرای ارسباران با حمایت گروه ژی و موسسه‌ی فرهنگی‌وهنری رادِ نواندیش و فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد. در این دوره دبیری جشنواره به عهده پوریا رمضانیان و داوران محمدرضا فیاض، کیاوش صاحب نسق، هومان اسعدی، نرگس ذاکرجعفری و بهرنگ تنکابنی بودند.